Wyciąganie foteli 6j

Tutaj opisujemy zmiany zwiazane z wnetrzem Samochodu

Moderatorzy: skator, bielu, scrabit

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czarnaibiza
auto: Seat Ibiza

Wyciąganie foteli 6j

Post autor: czarnaibiza » 7 sie 2018, o 18:19

Witam. Jestem szczęśliwym oraz zadowolonym posiadaczem Seata Ibizy 6j 1.2 TSI z 2012r.
Jednak podczas powrotu z pracy zdarzył mi się wypadek, a mianowicie wyciek z pudełka obiadowego... co poskutkowało tłustą plamą na siedzeniu.
Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób wyciągnąć fotele, jakich kluczy użyć, gdzie włożyć rękę itd :oops:
Czy ktoś kiedyś podejmował się takiej operacji?? :rotfl:
fmotors
Awatar użytkownika
Tomasz_W-wa
Sponsor
Sponsor
auto: Ibiza 1.9 TDI (ATD)

Re: Wyciąganie foteli 6j

Post autor: Tomasz_W-wa » 9 sie 2018, o 21:25

Na końcach prowadnic są po dwie śruby Spline M 10 bodajże.
Odkręcamy, unosimy fotel odpinany kostkę od AirBag-a jak jest w fotelu i wyciągamy cały z prowadnicami.
Trzeba tylko pamiętać że przy odpięciu AirBag-a i przekręceniu kluczyka w stacyjce zapali się nam kontrolka od Poduchy i trzeba będzie później kasować błąd.
Przerabiałem to wczoraj bo wyciągałem wszystkie fotele i prałem.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Ostatnio zmieniony 12 sie 2018, o 13:28 przez Tomasz_W-wa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Awatar użytkownika
czarnaibiza

Post autor: czarnaibiza » 11 sie 2018, o 15:55

Czyli rozumem, że jeśli wyciągnę fotele i włożę z powrotem, i to wszystko przy wyłączonym zapłonie, kontrolka błędu się nie zapali?

Awatar użytkownika
piotrassenior
Klubowicz
Klubowicz
auto: SEAT Ibiza FR
Kontakt:

Post autor: piotrassenior » 12 sie 2018, o 07:34

Nie powinna. Możesz odłączyć aku na czas myku z fotelem i będzie wszystko cacy.

Awatar użytkownika
Tomasz_W-wa
Sponsor
Sponsor

Post autor: Tomasz_W-wa » 12 sie 2018, o 15:58

Jeżeli mamy wyłączony zapłon nie wskoczy nam błąd poduszek.
Jeżeli się boisz i dla bezpieczeństwa można odłączyć akumulator tylko nie wiem jak z kodem do radia w 6J.

Ja nie odłączałem akumulatora i włączałem zapłon bez foteli (musiałem przepchnąć auto kilka metrów), błąd poduch wskoczył ale dla mnie to żaden problem bo posiadam VCDS-a.
Na czas prania dywanu w środku tylko zabezpieczyłem kostki od poduch przed dostaniem się w wody i ewentualnego spięcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorrki za jakość zdjęć ale w garażu nawet przy dobrym oświetleniu z telefonu wychodzą dość ciemnie jak robimy środek auta.

czarnaibiza mogę mieć małą prośbę do Ciebie, jak wyjmiesz fotel (pewnie masz poduchę w nim), zrobił być zdjęcie kostki od poduchy pod fotelem (tak żeby też było widać kolory kabli) ???
Przymierzam się do założenia do swojej Ibizy 6L foteli z 6J i z tego co Tu koledzy potwierdzili szyny są identyczne ale czy kostki też ???
Z góry WIELKIE dzięki.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Awatar użytkownika
piotrassenior
Klubowicz
Klubowicz
auto: SEAT Ibiza FR
Kontakt:

Post autor: piotrassenior » 12 sie 2018, o 20:28

Tomasz_W-wa pisze:
12 sie 2018, o 15:58
Przymierzam się do założenia do swojej Ibizy 6L foteli z 6J i z tego co Tu koledzy potwierdzili szyny są identyczne ale czy kostki też ???
No właśnie mnie też to interesuje czy kostki są te same co u Nas w 6L :-) może ktoś podrzuci info?

Awatar użytkownika
czarnaibiza

Post autor: czarnaibiza » 14 sie 2018, o 10:37

Co do fotela 6j... Zastanów się, są bardzo niewygodne na dłuższych trasach.

Co do kostki, zrobię zdjęcie szyn i morski, jak tylko zabiorę się za pranie... Póki co szwajcarska pogoda nie rozpieszcza, częstuje deszczem i niskimi temperaturami.

Awatar użytkownika
Tomasz_W-wa
Sponsor
Sponsor

Post autor: Tomasz_W-wa » 14 sie 2018, o 22:18

No widzisz ja mam kubełki w swojej 6L i jak dla mnie oparcie w tych fotelach jest źle wyprofilowane i mi nie leży (siedzę trochę leżąc czyli oparcie nie na pionowo tylko trochę odchylone do tyłu) i górna część oparcia jest tak wygięta że się nie sprawdza, po prostu plecy się nie stykają do oparcia, jak ustawie bardziej pionowo i plecy się stykają to w tedy jak dla mnie jest bardzo nie wygodnie i nie wyobrażam sobie tak jeździć.
W drugim aucie (VW) nie mam tego problemu, a więc chyba wina leży po stronie tych foteli (nie ma znaczenia czy siedzę za kierownicą czy jako pasażer).
Montował by raczej fotele z 6J: FR, Cupra czy Bocanegra, a więc myślę że komfort by był podobny jak teraz ale z uwagi że fotele są całkiem inne to może by mi się siedziało dobrze. Nie mam gdzie tego sprawdzić bo nikt z moich znajomych nie mam Ibizy w tych wersjach.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”